Orurowanie samochodu VAN / SUV / PICKUP, design i ochrona.

Historia orurowania wiąże się z potrzebą dodatkowego zabezpieczenia pojazdu - zakładano je, aby chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi wrażliwe elementy, takie jak chłodnica czy reflektory. W dzisiejszych czasach, poza działaniem prewencyjnym, mocno stawia się na walory estetyczne. Wiele osób traktuje auto, jako swoją wizytówkę - orurowanie ma ładnie wyglądać i nadawać pojazdom indywidualnych cech.

Kangur, rogi byka, jak to się zaczęło.

Bullbar (Bull = Byk) lub push bumper nazywany też w Australi (kanga)roo bar i nudge bar (nudge = szturchać), w Kanadzie moose bumper  (moose = łoś) , push bar, ram bar, ram bumper, brush guard, grille guard, rammer i cattle pusher w USA. Wszystkie nazwy łączą swoje funkcjonalne działanie z orurowaniem, jako zabezpieczeniem. Sami również nazywamy orurowanie na różne sposoby: Kangur, grill, rogi, jak widać wszystko ma swoje powiązania i odnośniki w nazwach stosownych na świecie. Ochrona przed zwierzętami była i ciągle jest podstawowym działaniem tego typu zabezpieczenia. Na wszystkich szerokościach geograficznych, poza ośrodkami miejskimi jakieś zwierzę może uszkodzić nam pojazd: w Skandynawii renifery, w Australii kangury, w Kanadzie łosie. Jakiemu kierowcy nie przemknął dzik lub sarna przed maską?  Jako ciekawostkę można też dodać, że w amerykańskich samochodach policyjnych również było i ciągle jest montowanie orurowanie zabezpieczające pojazd podczas pościgów. 

TUNING

Dodanie indywidualnych cech pojazdu to jedna z podstawowych zalet montowania rur. Europejski producent Metec, którego produkty dystrybuujemy spełnia najwyższe oczekiwania w tej dziedzinie. Orurowanie przednie nadaje charakteru i drapieżności. Błyszczące, polerowane orurowanie montowane jest nie tylko na przód auta, lecz również z boku.

W sprzedaży dostępne mamy całe zestawy dedykowane konkretnej marce i danemu modelowi samochodu.

Bezpieczeństwo

Główną zaletą orurowania jest ochrona samochodu i poprawa bezpieczeństwa. Stalowe rury stanowią pierwszą barierę ratującą podróżnych w przypadku zdarzenia drogowego. To one pochłaniają uderzenie i pomagają zmniejszyć skutki kolizji. Dodatkowo, używając języka technicznego, zabezpieczone są: chłodnica, atrapy, pas przedni, maska, reflektory, boki pojazdu.

Dodatkowe wyposażenie

Orurowanie to idealne miejsce do zamontowania dodatkowych świateł drogowych czy też dziennych.

Zalety wyboru produktów Metec

Orurowanie jest bezpiecznie przymocowane do pojazdu, jest w stanie wytrzymać wibracje i mniejsze zderzenia. Produkty najwyższej, jakości są dokładnie wymierzone, co zapewnia ich idealne dopasowanie do każdego pojazdu. Wszystkie orurowania są dostarczane z zestawami montażowymi dopasowanymi do każdego modelu i łatwymi do zrozumienia instrukcjami instalacji. Nie ma potrzeby wykonywania nowych otworów w oryginalnych częściach pojazdu ani zmieniania ich w jakikolwiek inny sposób. Instalacja wymaga tylko podstawowych narzędzi. Widoczne i niewidoczne części produktu są tak samo odporne na korozję jak sam pojazd. Stop stali nierdzewnej zawiera chrom i nikiel – które nie złuszczą się jak galwanicznie nakładany chrom i łatwo można przywrócić oryginalny połysk produktu. Gwarancja do 6 lat.

Za pomocą różnych uniwersalnych adapterów możliwe jest dołączenie szeregu dodatkowych rozwiązań oświetleniowych lub innych części wymagających stabilnego montażu do orurowania. Produkty są opracowywane zgodnie z przepisami UE. Orurowanie jest testowane w niezależnych laboratoriach i posiada certyfikaty. Produkty Metec, są zaprojektowane w taki sposób, że części o większym ryzyku uszkodzenia lub zużycia można wymieniać indywidualnie. Zapraszamy do zakupów.