„Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają” ten cytat mogliśmy poznać w klasyku jakim jest książka „Ojciec Chrzestny", podobnie możemy powiedzieć o Scanii S, która znalazła się w firmie FHU Kaross, ponieważ wielkie projekty ciężarowek nie produkują się wielkimi, tylko się nimi stają z miłości do tuningu. Tak właśnie powstał wyjątkowy projekt The Godfather, którego nie da minąć się obojętnie - jest to jedna z nielicznych okazji by stanąć oko w oko z Don Corleone.  


Gdy już wymianę spojrzeń z Corleone, będziemy mieli za sobą, możemy dostrzec sporo dodatków, które uzupełniają cały projekt. Czarny lakier podkreśla czerwone orurowanie, gdzie nie mogło zabraknąć osłony czołowej TRUX. Kangur A24-2 o gładkim profilu, jest wisienką na torcie bez którego, ciężko sobie wyobrazić ten pojazd. Rama została uzupełniona w reflektory SKYLED Cosmo 9X, które to po zmroku nadają uroku swoim światłem pozycyjnym w białej lub pomarańczowej barwie a przede wszystkim moc światła (12000 lmn każdy) drogowego zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Kto miał okazje osobiście przekonać się, co potrafią te reflektory, ten wie że z ciemnej nocy potrafią zrobić jasny dzień. Szczególnie, gdy wykorzysta się możliwie jak największą ilość reflektorów SKYLED, tak jak w tym przypadku, gdzie na ramie dachowej, wykorzystano dodatkowo sześć sztuk prostokątnych reflektorów SKYLED Amber typu Jumbo, które również umożliwiają skorzystanie z opcji białej lub pomarańczowej barwy światła pozycyjnego i równie silnego światła drogowego ( 10000 lmn każdy). Godfather z natury nocy się nie obawia a z osprzętem SKYLED, z pewnością to się nie zmieni bo nawet nie zauważy gdy nadejdzie zmrok.

Jednak, wieczorem możemy dojrzeć kilka innych elementów, które swoim światłem nadają dodatkowego efektu, jak w przypadku neonu dachowego SKYLED o wymiarach 23x138. Pokazuje nam, że Corleone rolę ojca chrzestnego pełni firmie Kaross a pod maską skrywa się legendarny silnik V8, przez co neon stał się super reklamą dla firmy. Dodatkowo całość Scanii została wyposażona w "mysie uszy" LED w biało-czerwonych barwach. Maskę ozdabiają dwa podświetlane loga LED z gryfem, natomiast na dachu pojawiły się topowe koguty Britax 13.B200.54.LDV z przezroczystym kloszem, które ostrzegają uczestników ruchu, że nadciąga wielki Don Corleone.Ciągnik otrzymał nowe rysy, dzięki zmianie dolnej części oryginalnej blendy przeciwsłonecznej na wersję przedłużaną 1410021754, która opada niżej na szybę niż oryginał. Fabryczne reflektory ozdabiają dedykowane brewki 14TSSEYELIDS z wycięciem na ledowy kierunkowskaz. Być może mniej zauważalny ale z pewnością bardzo dobrze słyszalny w tym projekcie jest komplet sygnałów pneumatycznych Hadley H00885ECB o długości 56 cm, dzięki którym doskonale usłyszymy kto nadjeżdża.
 

Dzięki takim projektom, cała branża transportowa nabiera urody a ludzie z poza tej branży mogą zmienić swoje myślenie, że na drodze nie mija ich „zwykły TIR” a kawał sztuki w którą ktoś włożył mnóstwo pracy i serducho - tak jak zrobiła to w tym przypadku firma Kaross. Natomiast wszyscy, którzy na co dzień siedzą w tym świecie zdecydowanie docenią ten projekt, tak jak doceniamy go my - ENA TRUCK. Dla firmy Kaross WIELKIE dzięki za współpracę i skorzystanie z naszego asortymentu, bo całość dało wspaniały efekt !